Wywiad do Law Business Quality

05-02-2019

Z wywiadu do Law Business Quality

Ilona Joanna Adamska: Hipnoza wykorzystywana jest m.in. w psychologii klinicznej i psychiatrii jako jedna z metod diagnozowania i leczenia zaburzeń nerwicowych, zaburzeń lękowych oraz w terapii niektórych uzależnień. Z jakimi problemami trafią do Pani Klienci?

Agnieszka A. Kania: Hipnoterapia to przede wszystkim uzdrawianie przeszłości, szczególnie tej z wczesnego dzieciństwa. Do 4-6 roku życia podświadomość dziecka jest „otwarta”, czyli zapisują się w niej wszystkie wydarzenia o silniejszym zabarwieniu emocjonalnym, które dziecko widzi lub których doświadcza. Nasze dzieciństwo ma więc ogromny wpływ, na nasze dorosłe życie i to z jakimi problemami, w tym dorosłym życiu się borykamy. Najczęstsze problemy z którymi przychodzą Klienci, a które mają swoje źródło właśnie w dzieciństwie to: niskie poczucie wartości, zaburzenia odżywiania, lęki, niekorzystne przekonania, nałogi itd.
Hipnoterapia jest tak skuteczna, ponieważ w trakcie sesji pracujemy bezpośrednio z podświadomością, a właśnie tam, a nie na świadomym poziomie, znajduje się źródło problemu.
Hipnoterapia to głównie praca z przeszłością, ale nie tylko. Doświadczony hipnoterapeuta potrafi również podczas sesji, pomóc Klientowi odnaleźć jego życiową misję. Czyli tak naprawdę popracować nad przyszłością.
Często powtarzam, że nie jest sztuką wprowadzić kogoś w stan transu hipnotycznego, sztuką jest, przeprowadzić dobry, uzdrawiający proces. Dlatego tak istotne jest dla mnie, niedyrektywne podejście do hipnoterapii, czyli takie w którym hipnoterapeuta nic nie narzuca i nie prowadzi Klienta. A podąża za jego podświadomością, za tym co Klient widzi i czuje, gdyż podświadomość dokładnie wie, co jest gotowa uzdrowić. Wśród kilkuset sesji, które prowadziłam żadna nie była taka sama, to pokazuje, że tak jak różni jesteśmy na zewnątrz tak i wewnątrz. Śmieję się więc, że mam bardzo kreatywną pracę.


Wstecz